Севиля издрапа до 1/8-финала за Купата на Испания след продължения

Севиля мина по трудния път до 1/8-финала за Купата на Испания. Възпитаниците на Юлен Лопетеги спечелиха много трудно с минималното 1:0 гостуването си на Леганес от 1/16-финалите. Андалусийци дори се нуждаеха от продължения, за да пречупят съпротивата на своя съперник, след като в редовното време не паднаха голове.

Единственото попадение в мача реализира Лукас Окампос. В 96-ата минута на първото продължение аржентинецът получи отличен пас на лявото крило от Оливер Торес, напредна на скорост и останал очи в очи с вратаря стреля в далечния ъгъл за да отбележи за 0:1.

В друг мач от тази фаза на турнира Жирона спечели с 2:0 срещу Кадис. Героят за домакините бе Валери Фернандес, който отбеляза и двата гола в двубоя в 48-ата и 58-ата минута.

Така Севиля и Жирона станаха поредните отбори, които намериха място на 1/8-финалите. Тепърва обаче има да се изиграят още доста срещи от 1/16-финалите.