Кьолн и Херта поделиха точките

Кьолн и Херта не успяха да си отбележат гол и завършиха закономерно 0:0 в сблъсъка им по между си от 17-ия кръг на Бундеслигата. Берлинчани бяха по-близо до победата, успявайки да създадат по-опасните положения. В 13-ата минута Кристоф Пятек бе изведен отлично сам срещу вратаря, но ударът му бе слаб и не бе проблем за Тимо Хорн.

Домакините се опитаха да изравнят играта, но така и не успяваха да застрашат сериозно стража на гостите. Едва в 60-ата минута успяха да застрашат по-сериозно Шволов, след като Мариус Волф нахлу в наказателното поле, но ударът му премина близо до дясната греда. 74-ата минута отново Пятек бе близо до попадение след отлично нахлуване в наказателното поле, но топката отново премина покрай гредата.

Десетина минути по-късно гостите отговориха, когато Матео Гендузи получи отличен пас на границата на наказателното поле, стреля необезпокояван, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Хорн. Това бе и последното по-интересно положение в срещата, която в крайна сметка завърши 0:0.

Домакините продължават да са на първото място под чертата на изпадащите с 12 точки, докато берлинчани са 13-и със 17. В следващият кръг Кьолн гостува на пряк конкурент в борбата за спасение - Шалке, докато Херта посреща Хофенхайм.