Локомотив (София) надви Перун (Варна)

Волейболистките на Локомотив 1929 (София) надиграха като домакини Перун (Варна) с 3:1 (25:19, 25:14, 21:25, 25:17) в мач от 5-ия кръг на женското първенство „Демакс лига“.

С това столичанки, водени от Страхил Балов, отбелязаха първи успех в шампионата и заемат шесто място във временното класиране с две загуби и 3 точки. Съставът на Перун отбеляза четвърта загуба, но спечеленият гейм, който е първи за тима гейм му отрежда предпоследното седмо място в таблицата. Последен засега е тимът на ДКС Варна, който е с три загуби и няма спечелен гейм.

Домакините доминираха в първите две части, като затвориха втория гейм с голяма разлика. Това като че ли доведе до отпускане и спад в играта. Варненки се възползваха от ситуацията, разиграха се и успяха да вземат третата част. Пред угрозата мачът да отиде в тайбрек железничарките отново стабилизираха играта си и спечелиха убедително четвъртата част, а с това записаха и чиста победа.

ЛОКОМОТИВ 1929 НИДО (СОФИЯ) - ПЕРУН (ВАРНА) 3:1 (25:19, 25:14, 21:25, 25:17)
ЛОКОМОТИВ: Роберта Ди Романо, Ива Парталева, Цветелина Занева, Елина Сандолова, Никол Накова, Денка Ганчева - Лилия Бучова-либеро (Лияна Стойчева, Стефка Чифтеева, Мария Благоева, Евелина Лазарова)
Старши треньор: СТРАХИЛ БАЛОВ
ПЕРУН: Денислава Пенчева, Весела Колева, Стефани Кьосева, Ивет Гаврилова, Никол Николова, Дарина Киндова - Доротея Тодорова-либеро (Вероника Иванова, Мария Игнатова)
Старши треньор: ПЛАМЕН НИКОЛОВ.