Славия спечели първа победа във втората осмица

Волейболният отбор Славия се поздрави с първа победа във втората осмица от Суперлигата на България. "Белите" надигаха като гости Арда (Кърджали) с 3:1 (25:22, 21:25, 25:17, 25:23) след 97 минути игра в зала "Арпезос", в отложен мач от 6-ия кръг.

Така Славия заема 7-о място в класирането на втората осмица с 3 точки след 1 победа и 4 загуба, а кърджалийци са на последната 8-а позиция без победа и спечелена точка досега, като са с 6 последователни загуби. Следващата седмица двата тима ще изиграят отложените си срещи и от 7-ия кръг. Арда ще гостува на Берое 2016 (Стара Загора) в сряда (20 януари) от 17,00 часа, а Славия приема Дунав (Русе) в събота (23 януари) също от 17,00 часа.

Срещата противопостави два съперника, в чиито състави преобладаващо са от юноши. Интрига обаче не можа да се заформи. Гостите имаха водеща роля на терена през по-голямата част от мача. Единствено във втората част домакините от Арда успяха да покажат възможности, като след равенството при 20:20 направиха точкова серия и поведоха с 24:20. Това бе достатъчно и кърджалийци взеха гейма след 25:21.

В третия гейм обаче те не запазиха възходящата линия, а Славия поведе с 12:7. Гостите продължиха да натискат, увеличиха преднината и спечелиха гайма с убедителното 25:17. В четвъртата част отново Славия се показа отново като по-добрият тим на полето и не позволи на съперника да стигне до тайбрек, спечелвайки с 25:23 и 3:1.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - СЛАВИЯ 1:3 (22:25, 25:21, 17:25, 23:25)
АРДА: Сонер Яшар, Манол Янев, Мустафа Ковачев, Станислав Вълков, Михаил Костадинов, Младен Кавалджиев - Исмаил Енис-либеро (Янко Ангелов, Гавраил Цепенишев, Тома Станков, Георги Евтимов)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ
СЛАВИЯ: Борислав Николов, Васил Николов, Цветослав Николовски, Виктор Недялков, Георги Влахов, Виктор Бодуров - Алекси Мицев-либеро
Старши треньор: ИВАН ДИМИТРОВ.
Първенство на България по волейбол за мъже, отложен мач от шестия кръг на втората осмица: