Неостаряващият Хунтелаар с историческо постижение (видео)

Дори на 37 години, Клаас-Ян Хунтелаар продължава да е безпощаден пред противниковите врати. Нападателят на Аякс записа името си в историята на Ередивизи с включването си като резерва при победата с 3:1 над Твенте. Бившият нидерландски национал стана първият футболист, който влиза в 89-ата минута и след това успява да вкара два гола.

Двубоят ще бъде запомнен и от новото попълнение на Аякс Себастиен Але. Французинът, който бе привлечен наскоро от Уест Хам и дебютира с асистенция в дербито с ПСВ Айндховен (2:2), вкара първия си гол за гранда от Амстердам. Той откри резултата в 7-ата минута с първия си удар в Ередивизи от 2017 година, когато носеше екипа на Утрехт.
В началото на втората част попадение на Куинси Мениг от домакините беше отменено заради засада, а истинската драма настъпи след 80-ата минута. В 84-ата Хулио Плегесуело наказа груба грешка на защитник на Аякс и изравни. В 89-ата Хунтелаар замени Райън Гравенберх и веднага върна преднината на гостите. Але свали топката към ветерана и той я заби под гредата, а в 91-ата минута Хунтелаар получи пас от Закария Лабяд и технично прехвърли вратаря на Твенте Дромел.

Победата беше много важна за Аякс след равенствата с Вилем II и ПСВ. Отборът на Ерик тен Хаг се изкачи еднолично на върха в класирането с 38 точки. Втората позиция делят Фейенорд и Витес с по 35, а ПСВ има 34.

След мача Хунтелаар потвърди, че има вероятност скоро да се завърне в Шалке 04. Такива информации се появиха в медиите в последните дни, а опитният нападател даде да се разбере, че е готов да помогне на "кралскосините".

"От Шалке са се свързали с Аякс, за да питат за мен. Прекарах 6,5 години в Аякс и 7 в Шалке. Това са двата клуба, с които съм свързан най-силно. Сега Шалке е в трудно положение и има нужда от помощ", коментира Хунтелаар, който неотдавна обяви, че през лятото ще прекрати кариерата си.