Аталанта не се затрудни с Каляри (видео)

Аталанта отправи почти 30 удара към вратата на Каляри и спечели с 3:1 осминафиналния двубой помежду им от турнира за Купата на Италия. Алексей Миранчук, Луис Муриел и Бошко Шутало бяха точни за "бергамаските", а Рикардо Сотил вкара гола за гостите от Сардиния.

Вратарят на Каляри Гийермо Викарио имаше серия блестящи намеси, които попречиха на Аталанта да постигне по-убедителна победа. В следващия кръг отборът на Джан Пиеро Гасперини ще срещне Лацио или Парма.
Аталанта имаше 4 поредни успеха преди днешния мач, а Каляри беше в серия от 3 загуби. Аалехандро Гомес отново не игра заради конфликта си с Гасперини, но и без него домакините нямаха никакви проблеми.

Руският национал Миранчук даде преднина на Аталанта в 43-ата минута, след като преди това неговият тим пропусна няколко чисти положения, а веднъж и гредата попречи на Муриел. Любопитното е, че Миранчук вкара гол в дебютните си мачове в Серия "А", Шампионската лига и Купата на Италия.
Муриел още веднъж уцели гредата, преди гостите да изравнят с първата си опасна атака. Попадението бе дело на Сотил в 55-ата минута. Много скоро обаче Луис Муриел се разписа от малък ъгъл след пас на Робин Госенс, а в 64-ата минута защитникът Шутало отблизо вкара за 3:1.

В края Сотил беше спрян от гредата, но Каляри нямаше други положения, а Викарио спаси сардинци от разгром.