Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Финалът за Копа Либертадорес ще е изцяло бразилски

Изцяло бразилски финал ще гледаме тази година за Копа Либертадорес. Най-престижният клубен трофей в Южна Америка ще бъде оспорен между отборите на Палмейрас и Сантос, които елиминираха съответно аржентинските грандове Ривър Плейт и Бока Хуниорс. Големият мач е на 30 януари, а арената на сблъсъка ще бъде митичният стадион "Маракана" в Рио де Жанейро.

В първия полуфинал Палмейрас потрепери срещу Ривър Плейт в драматичен реванш, като почти успя да пропилее аванса си от три чисти гола от първия кръг, но в крайна сметка след няколко намеси на ВАР в ущърб на аржентинците, продължи напред с общ резултат 3:2.

Очакванията за подобна драма между Сантос и Бока Хуниорс обаче не се оправдаха въпреки равенството 0:0 от първия мач в Буенос Айрес. Сантос беше пълновластен господар на терена в Сао Паолу и стигна до убедителен успех с 3:0. Диего Питука даде тон за успеха, след като откри резултата в 16-ата минута. Гостите се опитаха да се противопоставят, но без успех.
Всичко в този мач се реши в началото на втората част, когато в рамките на две минути между 49-ата и 51-ата Сантос наклони везните в своя полза. Първо Джеферсон Сотелдо удвои след индивидуален пробив отляво, завършил с удар в горния ъгъл на близката греда. 120 секунди след това Лукас Брага отбеляза трети гол за Сантос и на практика сложи край на всякаква интрига.

Аржентинците се опитаха да стигнат поне до почетен гол, но не успяха да сторят и това, въпреки, че имаха отлична възможност, но след серия от рикошети, топката така и не намери вратата. Агонията на Бока беше най-добре характеризирана от едно нямащо нищо общо с футбола действие на Франк Фабра, който беше изгонен с червен картон, след като умишлено стъпка фаулиран от него съперников играч.