Ман Сити с нова победа, въпреки проблемите в атака

Манчестър Сити спечели с 1:0 домакинството си на Брайтън и записа седма поредна победа във всички турнири. Фил Фоудън отбеляза единственото попадение в мача малко преди почивката. Рахийм Стърлинг пропусна дузпа в самия край на срещата.

Отборът на Джосеп Гуардиола за пореден път демонстрира, че този сезон има проблеми в атака. Отборът има 25 попадения във Висшата лига от началото на сезона, по-малко от останалите тимове в топ 9. В отсъствието на изолирания Серхио Агуеро днес "гражданите" излязоха без изявен нападател, като Габриел Жезус, Феран Торес и Стърлинг останаха на пейката, като бразилецът и англичанинът се появиха за последната част на мача.

Въпреки тази аномалия, Сити вече е трети, на четири точки зад лидера Манчестър Юнайтед и с мач по-малко.

Отборът на Гуардиола сякаш подходи лековато към двубой и в началото Брайтън се справяше отлично с атаките на домакините. За двубой срещу Сити тимът на Греъм Потър играеше необичайно често с топката и организира няколко атаки, които не доведоха до реална опасност.
"Гражданите" постепенно намериха някакъв ритъм, а в 14-ата минута създадоха първото си добро положение. Де Бройне направи двойно с Гюндоган и стреля, но вратарят на гостите Роберт Санчес се справи отлично. Десет минути по-късно изява на Велтман в наказателното поле на Брайтън попречи на Фодън да стреля от отлична позиция.
Сити вдигна темпото и започна да контролира случващото се на терена. Малко преди края на първото полувреме домакините стигнаха и до гол. Фил Фодън получи топката от Де Бройне, освободи си пространство за изстрел и с много прецизен удар прати топката в долния десен ъгъл на Санчес. За английския национал това бе осми гол от началото на сезона във всички турнири.
След почивката отборът на Гуардиола отново имаше предимство, но интригата се запазваше, тъй като втори гол не падаше. След час игра Брайтън се размина като по чудо с получаване на попадение. Удар на Гюндоган бе отразен от Санчес, а Бернардо Силва удари гредата при добавката.
Гостите се задържаха в мача с надеждата, че ще стигнат до ситуация пред вратата на Едерсон. В 76-ата минута това можеше да се случи. Мопи бе изведен зад защитата, но Джон Стоунс успя да се намеси в последния момент.
Брайтън така и застраши Сити, а в края можеше да получи и втори гол. Де Бройне бе повален от Санчес в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Влезлият като резерва Стърлинг обаче не се справи по най-добрия начин с изпълнението на дузпата и прати топката далеч над вратата.
МАН СИТИ - БРАЙТЪН 1:0
1:0 - Фодън (44)