Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Турция с перфектен старт на евроквалификацията в Скопие (снимки)

Волейболистите от националния отбор на Турция стартираха повече от перфектно в Група С от европейската квалификация, която се провежда в Скопие (Северна Македония). Играчите на Недим Йозбей бяха повече от категорични срещу тима на Босна и Херцеговина и спечелиха с 3:0 (25:15, 25:17, 25:18) в първия си мач от турнира, само за 61 минути, игран в зала "Борис Трайковски" в Скопие.

Днес (13 януари) турците ще играят срещу домакините от Северна Македония, които пък започнаха с успех над Босна и Херцеговина с 3:1 гейма. Срещата е от 19,00 часа българско време. Босненците остават без победа до момента.

Над всички за Турция бе Бурутай Субашъ със страхотните 19 точки (6 аса!, 1 блок, 63% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане) за победата. За тима на Босна и Херцеговина Ади Османович приключи със скромните 8 точки.

Снимки: CEV.EU