Байер (Леверкузен) разгроми Айнтрахт и е на 1/8-финал за Купата

Отборът на Байер (Леверкузен) се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на Германия, след като разгроми у дома Айнтрахт (Франкфурт) с 4:1. Съперник на "аспирините" в спора за място на 1/4-финалите ще бъде тимът на Есен.

Резултатът на "Бай-Арена" беше открит от гостите чрез Амин Юнес. Резултатът се запази до 27-ата минута, когато аржентинският нападател на "аспирините" Лукас Аларио изравни от дузпа. В началото на втората част домакините стигнаха до пълен обрат с попадение на младия Едмонд Тапсоба.

Французинът Муса Диаби вкара за 3:1 в 67-ата минута, а само шест минути по-късно "аспирините" останаха с човек по-малко. Тогава за груба игра бранителят Жонатан Та получи директен червен картон. Дори с човек по-малко на терена, Байер стигна до ново попадение, като негов автор отново стана Муса Диаби, който оформи своя дубъл.