Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Евертън се нуждаеше от продължения срещу 23-ия в Чемпиъншип

Евертън постигна много трудна обеда с 2:1 над Родъръм в третия кръг за Купата на Англия. Головете отбелязаха Ченк Тосун в 9-ата и Абдулай Дукуре в 3-ата минута на продължението, а попадението за 23-ият в Чемпиъншип бе дело на Оолсунде.

Домакините започнаха срещата много активно, а в двигател на усилията им бе Антъни Гордън. Именно той  изведе отлично Ченк Тосун още преди да са изминали и десет минути от първия сгинал сам срещу вратаря и за турчина не бе никакъв проблем да го преодолее. Като че ли този гол изигра лоша шега на момчетата на Карло Анчелоти, които се успокоиха и започнаха все по-лесно да предават инициативата на гостите си.

В 25-ата минути Родъръм достигна до първото си реално голово положение, когато на вратаря на “карамелите” Робин Олсен се намеси първо отлично след далечен удар, а впоследствие и още един изстрел малко пред точката за изпълнение на дузпа бе блокиран от защитник, за да попречат играчите на Евертън да се стигне до изравняване на резултата. Десетина минути по-късно на шведския страж отново му се наложи да се намесва сигурно след удар от около 25 метра, за да предотвратява попадение.

Още в първата минута от Родъръм поискаха дузпа за нарушение срещу нахлулия в наказателното поле Мтю Олосунде, но съдията остана безмълвен. В 56-ата минута усилията на гостите дадоха резултат, след като Дейвис напредна, опита да пусне към Матю Олосунде в наказателното поле, топката се отклони от Том Дейвис, но все пак попадна в играча на Родъръм и я промуши в долния десен ъгъл на Олсен.
 Играчите на “карамелите” опитаха да наложат натиск, но той до голяма степен бе безплоден и с нищо не застрашаваха вратата на гостите.

Играчите на Карло Анчелоти все пак успяха да се доберат до попадение в 83-ата минута след центриране отдясно от фаул, Тосун успя да изпревари защитниците и да отбележи. Впоследствие попадението бе отменено заради засада след преразглеждане с ВАР. Така се стигна до продължения, в които започнаха по  най-добрия начин за домакините.

Само три минути след началото на двете продължения “карамелите” успяха отново да излязат напред в резултата, след като Хамес Родригес изведе блестящо Дукуре и той се разписа без проблеми сам срещу вратаря за 2:1, което се оказа и крайния резултат в сблъсъка.