Фрайбург помете Кьолн за историческа победа (видео)

Тимът на Фрайбург постави клубен рекорд, записвайки пета поредна победа в Бундеслигата. Фрайбург разби като домакин Кьолн с 5:0 в среща от 15-ия кръг и няма поражение в последните си 7 мача в германското първенство.

Ермедин Демирович стана автор на първия гол в мача в 18-ата минута. В 39-ата Никлас Хьофлер бе точен за 2:0, а четвърт час след почивката Роланд Шалай направи резултата още по-изразителен. Но това далеч не бе всичко. В 69-ата минута Филип Лийнхарт реализира ново попадение за Фрайбург, а в 79-ата Лукас Хьолер оформи гръмката и рекордна победа на домакините.

Фрайбург вече е осми в класирането с 23 точки, а “козлите” от Кьолн заемат 15-а позиция с 11 точки.