Обрат за 3 минути донесе успех на Беневенто (видео)

Беневенто записа трета победа в последните си четири мача, след като надделя с 2:1 при гостуването си на Каляри. След успешните резултати напоследък отборът вече е далече от зоната на изпадащите и заема 10-а позиция.

Трите точки за тима на Филипо Индзаги бяха осигурени в края на първото полувреме, когато в рамките на 3 минути Марко Сау и Алесандро Туя се разписаха, за да може гостите да стигнат до пълен обрат. Жоао Педро откри резултата в 20-ата минута.

Раджа Наинголан веднага бе сред титулярите след завръщането си в Каляри. Еузебио Ди Франческо обаче не можеше да разчита на доста основни играчи поради контузии. Домакините стартираха активно и попадение на Паволети в началото на срещата бе отменено поради нарушение.

Беневенто отговори с добра атака, при която Лападула изведе Сау, но Краньо спаси. В тази ситуация вратарят събори Лападула, а съдията отсъди дузпа, но след разглеждане с ВАР промени решението си. Сау пропусна още една възможност преди Каляри да поведе. След ъглов удар Паволети отклони топката с глава, а Жоао Педро я прати в мрежата.
Наинголан пробва няколко удара от границата на наказателното поле, а като цяло изглеждаше, че домакините имат контрол върху срещата. Това се промени в края на полувремето. Сау изравни, а секунди по-късно Туя изведе гостите напред.
След почивката Каляри търсеше изравняване, но по-добрите положения бяха пред тяхната врата. Вратарят на домакините се намеси няколко пъти след добри контраатаки на съперника. Лападула провали великолепна възможност, след като опитът му да намери Сау бе блокиран. Пет минути преди края домакините останаха с човек по-малко, след като Нандес получи втори жълт картон за реакция към съдията, който му бе показал картон.