Ейбар с първа победа в Ла Лига от ноември (видео)

Ейбар прекъсна серия от пет поредни срещи без успех в Ла Лига, след като победи с 2:0 Гранада в двубои от 17-ия кръг. Героят за домакините бе Брайън Хил, който отбеляза два гола през втората част, с които донесе важни три точки на баските.

Още във втората минута Суарес имаше страхотна възможност да изведе гостите напред, но ударът му премина на сантиметри встрани от дясната греда. Един голям шанс имаха и домакините преди почивката. Кике засече центриране на Брайън Хил, но Руи Силва изби, след което топката срещна и гредата.

В 52-рата минута Ейбар получи дузпа, след като в опита си да изчисти Янхел Ерера изрита Енрич, който хитро си постави крака пред него. Руи Силва изби удара от бялата точка на Експозито, но Брайън Хил направи добавка за 1:0.

Суарес пропусна две добри възможности да изравни, но Марко Дмитрович се намеси блестящо.

В 76-ата минута Брайън Хил сложи точка с втория си гол днес с хубав удар в левия ъгъл.