Джеко отново спаси Рома в труден момент

Рома временно запази третото място в италианската Серия "А" (с мач повече от Наполи) след трудна победа с 1:0 над Сампдория под проливния дъжд на стадион "Олимпико" в среща от 15 кръг на Калчото - първи за новата 2021 година.

Единственото попадение в 72-ата минута реализира обичайният заподозрян - Един Джеко - засякъл центриране отдясно на много активния в този двубой десен халф-бек Рик Карсдорп. Така "вълците" се отърсиха от разгрома с 1:4 от Аталанта в последния двубой за миналата 2020-а и успяха да се задържат над Наполи, който по същото време отнесе с 4:1 Каляри, но има 2 точки и 1 мач по-малко, защото предстои да се изиграе дербито на "партенопеите" с Ювентус, отложено от началото на сезона заради бум на коронавирус.

Изненадващо в липсата на много голове в мача Рома - Сампдория бе фактът, че при предишните пет визити на Самп на "вълците", те бяха получили средно по 2.6 попадения на двубой, а цели 10 от допуснатите 13 гола във въпросните срещи бяха паднали през първото полувреме. Разбира се, сегашният резултат може да се обясни и с проливния дъжд, който дори се усили през второто полувреме и допълнително затрудни футболистите.

Джеко пък вече има четири гола в последните си шест появи в игра за Рома, а цели три от тях са при откриването на резултата. Фабио Куалярела бе голямата надежда на "блучеркиатите", но той не можа да се разпише, след като го бе правил в предишните два мача. Друг интересен факт е, че Самп вече 32 поредни кръга няма нулево равенство.