Брайтън се добра до точка в голова фиеста с Уулвс (видео)

След силно второ полувреме Брайтън стигна до 3:3 в домакинството си на Уулвърхамптън. "Вълците" водеха с 3:1 на почивката, но не успяха да задържат преднината си.

Аарън Конъли откри за домакините в 13-ата минута, но тимът на Еспирито Санто бързо изравни след удар с глава на Сайс. Към края на полувремето първо автогол на Дан Бърн изведе гостите напред, а след това Рубен Невеш от дузпа увеличи аванса им.

Брайтън обаче започна агресивно втората част и след 50 секунди Неал Мопе намали от дузпа, след като бе фаулиран от Жоао Моутиньо. Удар с глава на Люис Дънк донесе равенството в 70-ата минута.

Въпреки показания дух и спечелената точка, Брайтън остава в незавидна ситуация. Тимът е с три точки над зоната на изпадащите, а отборите под тях имат да наваксват мачове.
Уулвс продължава с колебливото си представяне. "Вълците" имат само една победа в последните си седем мача в първенството, след като Раул Хименес се контузи през ноември. Отсъствието на мексиканеца се отрази сериозно на отбора. Днес имаше положителни знаци по отношение на нападение.
Нето и Адама Траоре създадоха достатъчно проблеми на защитата на Брайтън, въпреки че не се разписаха. Голяма част от второто полувреме гостите трябваше да защитават центрирания от крилата, а в последните секунди влезлият като резерва Отасовие можеше и да донесе победата на Уулвс, но ударът му с глава от прекрасна позиция мина над вратата.