Емболо върна Гладбах на победния път в Бундеслигата (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) прекъсна серията си от четири поредни срещи без успех в Бундеслигата, след като надигра с 1:0 Арминия (Билефелд) като гост в двубой от 14-ия кръг. Брийл Емболо отбеляза единственото попадение в 58-ата минута. Швейцарецът получи дълго подаване от Хофман и преодоля Ортега, останал очи в очи със стража на домакините. Преди това Емболо пропусна още няколко чудесни възможности.

В самото начало на двубоя попадение на Херман бе отменено правилно заради засада, а в шестата минута удар на Емболо срещна гредата.

Иначе успехът на Мьонхенгладбах бе напълно заслужен. Гостите отправиха цели 22 удара, като седем от тях бяха точни. Играчите на Арминия така и не успяха да нанесат точен изстрел в този двубой и логично отборът записа десетата си загуба през този сезон. "Сините" в момента са на баражната 16-а позиция, докато Борусия (Мьонхенгладбах) се изкачи на седмо място.