Селта завърши годината с успех (видео)

Селта спечели последния си мач за годината, след като надделя с 2:1 над Уеска. За тима от Виго това е пета победа от последните шест мача в първенството.

Нолито откри резултата в 33-ата минута, а Яго Аспас удвои аванса на домакините след час игра. Сеоане отбеляза почетно попадение за Уеска шест минути преди края. Отборът на Едуардо Кудет, който преобрази тима от ноември насам, имаше сериозно предимство през голяма част от срещата, но трябваше да трепери в края.

Селта имаше сериозно предимство през първата част, а Нолито имаше три възможности да открие резултата преди да го направи. И двата гола за домакините паднаха след грешки на съперника. В 33-ата минута Денис Суарес открадна топката, тя стигна до Аспас, а той намери Нолито.
Самият Аспас се разписа през второто полувреме и вече има девет попадения в Ла Лига, което го прави едноличен лидер при голмайсторите. Чак след това попадение Уеска реагира и застраши вратата на домакините. Хайме Сеоане удари греда в 70-ата минута, а малко по-късно негов удар бе отразен от Рубен Бланко.
Той стигна до своя гол шест минути преди края, а гостите вярваха, че могат да стигнат до точка и натиснаха. Тимът на Кудет обаче удържа, а Бланко също имаше принос, след като направи отлично спасяване след удар на Сержио Гомес.
След добрата си серия през последния месец Селта е на осма позиция, като не е далеч и от четворката.

СЕЛТА - УЕСКА 2:1