Реал Мадрид завърши годината с подхлъзване (видео)

Шампионът на Испания Реал Мадрид не успя да победи домакина Елче в двубой от 16-ия кръг на Ла Лига. Лука Модрич даде преднина на “белите” в 20-ата минута, но попадение от дузпа на Фидел в 52-ата раздели точките. Така мадридският тим прекъсна серия от пет поредни победи в първенството. Реал завършва годината на второ място, на две точки зад Атлетико Мадрид, който е и с два мача по-малко.

Наставникът на “белите” Зинедин Зидан заложи на 4-3-3 с Лукас Васкес, Карим Бензема и Марко Асенсио в атака. Марсело замени Ферлан Менди в лявата зона на отбраната.

Срещата започна в спокойно темпо и опознавателни действия. В 13-ата минута Каземиро изведе Марсело, който шутира от въздуха от 17 метра, топката нацели напречната греда и тупна пред голлинията. В 20-ата защитата на валенсианци отново се оказа неподготвена. Марко Асенсио изненада вратаря с удар от 21 метра, при който топката срещна напречната греда. При добавката Лука Модрич реализира с глава за 0:1.
В 36-ата минута съдията назначи странна дузпа за "лос бланкос". След преглеждане на видеоповторение той разбра, че топката не среща ръката на защитник и дузпата беше отменена. До края на полувремето опитите на домакините за атаки бяха прекалено плахи.
В началото на второто полувреме домакините получиха дузпа след спречкване в наказателното поле. Съдията видя нарушение на Дани Карвахал срещу Бараган и Фидел изпълни безпогрешно от бялата точка в 52-ата минута за 1:1. В 63-ата Лукас Бойе получи чудесна топка на границата на наказателното поле. Той се засуети, но все пак успя да стреля и топката чукна гредата от външната страна.
В 70-ата Карвахал се вклини в наказателното поле и излезе очи в очи с вратаря Едгар, който направи впечатляващо спасяване. Минута по-късно защитниците на Елче оставиха Серхио Рамос сам срещу вратаря. Капитанът на Реал не успя да преодолее излезлия да скъси дистанцията вратар. В последните минути Реал обгради своя съперник и разчиташе на центрирания. В 90-ата Модрич достави чудесна топка за Бензема, който не успя да отклони с гръб към вратата. В последните секунди Тибо Куртоа направи страхотно спасяване след пряк свободен удар.