Уигинс и Къри изведоха Голдън Стейт до втори пореден успех

Голдън Стейт Уориърс постигна втората си победа от началото на сезона. "Войните" надиграха като гост отбора на Детройт Пистънс с крайното 106:116 (29:24, 22:24, 25:29, 30:39) и вече имат актив от 2 успеха и 2 поражения за кампанията. Детройт пък допуска четвъртата си поредна загуба и застава на дъното на Източната конференция с 0-4.

Стеф Къри регистрира втория си пореден мач с поне 30 отбелязани точки. Стрелецът на ГСУ завърши двубоя с 31 пункта, 5 борби и 6 асистенции при 9/17 стрелба от игра. Андрю Уигинс се разписа с 27 точки и 7 борби, като изигра впечатляваща последна четвърт, в която наниза 17 точки. Кели Убре-младши най-сетне вкара тройка и приключи с 14 и 5 борби, докато Ерик Паскал наниза 10 точки от скамейката.
Джеръми Грант бе най-полезен за "буталата" с 27 точки и 7 борби, Джош Джексън добави 17 и 7 овладени топки, Дерик Роуз се разписа с 15 точки и 7 асистенции, а Садик Бей вкара 11 точки от пейката.