Челси не успя да се отърси от загубата от Арсенал и взе само точка от Вила (видео)

Челси не успя да отговори подобаващо на болезнената загуба от Арсенал на "Боксинг дей" и стигна само до равенство 1:1 с намиращия се в добра форма отбор на Астън Вила. Оливие Жиру (34') даде аванс на лондончани преди почивката, но Ануар Ел-Гази изравни през второто полувреме. Домакините имаха претенции, че този гол трябва да бъде отменен, тъй като Кристенсен остана на тревата след сблъсък с Грийлиш, но попадението бе зачетено. Така тимът на Франк Лампард остава само с една победа в последните си пет мача в Премиър лийг. Астън Вила пък няма загуба вече в пет поредни срещи в първенството, като в три от тях бирмингамци взеха пълния актив. След този двубой двата отбора остават с еднакъв брой точки - 26, но Астън Вила има малко предимство по отношение на головата разлика.

Франк Лампард направи шест промени в сравнение с дербито с Арсенал. Отборът излезе с трима нови бранители - Сесар Аспиликуета, Андреас Кристенсен и Антонио Рюдигер, които замениха Рийс Джеймс, Тиаго Силва и Курт Зума. Матео Ковачич, Тами Ейбрахам и Тимо Вернер седнаха на пейката за сметка на Жоржиньо, Калъм Хъдсън-Одой и Оливие Жиру.

Дийн Смит предприе само една промяна от победата над Кристъл Палас. Езри Конса замени наказания Тайрън Мингс. Рос Баркли нямаше право да играе срещу Челси.
Двата тима изиграха сравнително равностойно първо полувреме, в което си поделяха периоди на надмощие, като Челси започна и завърши частта по-добре.
Джак Грийлиш отправи първия истински опасен удар в седмата минута, когато стреля технично към далечния ъгъл, но Менди реагира много добре и изби в корнер. В 13-ата именно Грийлиш сгреши с паса, Пулишич спечели топката благодарение на бързината си, справи се с двама бранители и шутира, но кълбото се оплете във външната страна на мрежата.
Малко след като измина половин час игра Менди не се справи добре с центриране на Ел-Гази отляво, след което Кеш стреля, но над вратата.
В 33-тата минута Челси създаде нещо интересно. Аспиликуета центрира отдясно, Жиру и Конса опитаха да се преборят за топката, която рикошира в главата на Кеш, след което удари Мартинес, а Пулишич опита да я прати във вратата, въпреки че бе с гръб. Топката премина над напречната греда. Минута след това домакините излязоха напред в резултата. Жиру бе в основата, комбинирайки с Пулишич, който продължи към Чилуел. Левият бек центрира много добре, а французинът се придвижи и плонжирайки засече с глава за 1:0.
Астън Вила изравни в 51-вата минута. Ситуацията започна от сблъсък между Грийлиш и Кристенсен, при който бранителят на Челси остана да лежи на тревата, докато халфът на бирмингамци се изправи. Стюарт Атуел не спря играта, което даде шанс на атаката на Вила да се развие, докато домакините бяха с човек по-малко в защита. Мат Кеш центрира към далечната греда, където Ануар Ел-Гази засече. Менди  не се намеси добре и позволи на топката да премине между краката му. ВАР прегледа ситуацията, но реши, че няма нищо нередно в сблъсъка между Грийлиш и Кристенсен, така че попадението остана.
Челси натисна в търсене на изравнителен гол и в 66-ата минута топката бе в мрежата зад Мартинес. Аспиликуета направи добавка, след като удар с глава на Пулишич бе избит от голлинията. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада на американеца.
Челси натисна в търсене на изравнителен гол и в 66-ата минута топката бе в мрежата зад Мартинес. Аспиликуета направи добавка, след като удар с глава на Пулишич бе избит от голлинията от Конса. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада на американеца.
В 69-ата минута страхотен изстрел на Макгин от 30-ина метра срещна напречната греда, а веднага след това Хъдсън-Одой проби добре и стреля в ъгъла, но Мартинес се справи.
Лампард включи в игра Хавертц и Вернер, които замениха Жиру и Жоржиньо.
В 82-рата минута Джейкъб Рамзи замени Ел-Гази и за малко не отбеляза с първото си докосване, но ударът му премина встрани. Вернер пък стреля над вратата.  Челси натисна здраво в последните минути, но стигаше само до корнери пред вратата на Мартинес. В добавеното време Чилуел отправи много хубав удар от въздуха, но топката премина встрани от далечната греда.