Алавес обърна Ейбар за четири минути

Алавес постигна ценна победа над Ейбар в домакинството си от 15-ия кръг на Ла Лига. Възпитаниците на Асиер Гаритано се наложиха с 2:1, като направиха бърз обрат за четири минути в края на първото полувреме.

Ейбар взе ранна преднина в срещата. Още в 4-ата минута Педро Леон отбеляза след корнер за 0:1.

В 41-ата минута обаче Алавес изравни. Домакините организираха контраатака, Луис Роха изведе Едгар Мендес сам срещу вратаря и той хладнокръвно вкара за 1:1.

В 45-ата минута се стигна и до пълен обрат. При едно центриране в наказателното поле Хоселу свали с глава за Дейверсон, който отблизо вкара за 2:1.

Така Алавес събра 17 точки и излезе на 13-ото място в таблицата. Ейбар пък остава 17-и с 15 точки.