Сасуоло влезе в четворката (видео)

След някои колебливи изяви последните седмици Сасуоло стигна до ценен успех с 3:2 при гостуването си на Сампдория. По този начинът тимът се изкачи на четвърто място, като изпревари Ювентус и Наполи.

Завръщането на Франческо Капуто в титулярния състав бе една от основните причини за успеха на Сасуоло. Той асистира на Траоре за първия гол в мача, който падна след 90 секунди. Гостите можеха да удвоят аванса си преди почивката, но удар на Траоре бе отразен от Аудеро, а попадение на Капуто бе отменено поради засада.

Фабио Куаярела изравни в 55-ата минута след подаване на Йошида и рикошет при удара. Радостта на домакините обаче бе много кратка, тъй като три минути по-късно тимът на Роберто Де Зебри имаше аванс от два гола. Капуто направи резултата 1:2, а Берарди се разписа малко след него, като и при двата гола ударите бяха от добавки, след като вратарят се беше намесил.
Положенията продължиха да се създават и пред двете врати. Самп имаше своите възможности, но успя да стигне до гол шест минути преди края, което се оказа твърде късно. Влезлият като резерва Балде Кейта се разписа, след като бе оставен непокрит след ъглов удар. Нападателят получи червен картон в добавеното време за остро влизане срещу Траоре.