ПСЖ се развихри в края (видео)

Пари Сен Жермен отново показа головата си мощ в домакинството си на Страсбург от 17-ия кръг в Лига 1. Шампионите се наложиха с 4:0, но всъщност мачът бе решен едва в последните 10 минути, когато паднаха три от четирите гола.

Столичани поведоха в 18-ата минута, когато Анхел Ди Мария стреля отблизо, ударът му бе спасен, но Тимоти Пембеле отбеляза при добавката, вкарвайки първия си гол за ПСЖ.

Домакините успяха да решат всичко в своя полза в края на мача. Първо в 80-ата минута Ди Мария се възползва от грешка в отбраната, отне топката и подаде за Килиан Мабапе, който отблизо вкара за 2:0.

Шоуто продължи в 88-ата минута, когато и Идриса Гай се разписа с изключително красив гол с изстрел от около 25 метра.

Крайното 4:0 оформи Мойс Кийн в 90-ата минута. Нова грешка при изнасянето на топката позволи на парижани да отнемат, Марко Верати прехвърли вратаря, но защитник изчисти от голлинията. Кълбото обаче се озова в Кийн, който със силен шут и с помощта на рикошет вкара четвъртото попадение за своя тим.

Така ПСЖ вече има 35 точки, но остава на 3-ата позиция след Лион и Лил, които са с точка повече. Страсбург пък се намира на 17-ото място с 14 точки.