Дженоа си спомни как се побеждава

Дженоа най-накрая сложи край на "черната" си серия от 12 поредни мача без победа в Серия "А". Тази вечер "Грифоните" измъкнаха ценен успех с 2:1 като гост на един от преките си конкуренти в дъното на таблицата в лицето на Специя. Те взеха трите точки след обрат.

Срещата тръгна добре за домакините, които взеха ранна преднина. В 10-ата минута Емануел Джеси подаде успоредно на голлинията, където Мбала Нзола бе заел добра позиция и вкара за 1:0.

Само пет минути по-късно обаче Дженоа изравни. Горан Пандев напредна и подаде за Матия Дестро, който от движение бе точен за 1:1.

В 72-ата минута гостите получиха дузпа в своя полза. Валон Бехрами бе спънат в наказателното поле и след разглеждане с ВАР съдията посочи бялата точка, а Доменико Кришито отбеляза за 1:2.

Така Дженоа записа втората си победа от началото на сезона и с 10 точки се намира на 18-ото място в класирането. За Специя пък това е 7-и пореден мач без успех, като тимът се намира на 17-ата позиция с 11 точки.