Христина Вучкова и Емилия Димитрова с по 20 точки за победа №8 на ПТТ (видео + снимки)

Националките Христина Вучкова и Емилия Димитрова и техният ПТТ Спор (Анкара) се поздравиха с 11-а победа в турската Лига. Волейболистките на Мехмет Бедестенлиоолу се наложиха над Кузейбору Генчлик с 3:2 (17:25, 25:22, 24:26, 25:14, 15:10) в отложен мач от 16-и кръг.

Така тимът взе реванш за поражението в първи кръг, с 2:3 гейма.

ПТТ е на осмата позиция в таблицата с 34 точки (11 успеха, 12 загуби), съперникът е 11-и с 25 точки (8 победи, 15 поражения).

Христина Вучкова отново бе на чудесно ниво и се разписа с 20 точки (1 ас, 7 блокади!), като бе най-резултатна. Българката оглави класацията за брой блокади на гейм - по 1,05 в 77 гейма (общо 81 точки) и продължава да е лидер и по брой точки от този елемент. Емилия Димитрова добави също 20 точки (3 аса, 1 блокада).