Барселона изля яда си върху Валядолид, Меси задмина Пеле (видео)

Отборът на Барселона спечели с 3:0 гостуването си на Валядолид в мач от междинния кръг в Ла Лига. Клеман Лангле (21), Мартин Брайтуайт (35) и Лионел Меси (65) донесоха първа победа на каталунците като гости в Испания от 1 октомври, когато надвиха Селта. С попадението си Меси стана едноличен лидер по брой голове за един клуб в световния футбол - 644, изпреварвайки Пеле.

Наставникът на каталунците Роналд Куман избра схема с трима централни бранители – Роналд Араухо, Клеман Лангле и Оскар Мингеса. В предни позиции за „лос кулес“ се появиха Лионел Меси, Мартин Брайтуайт и Педри.

В четвъртата минута домакините имаха възможност за изстрел от пряк свободен удар. Рубен Алкарас шутира покрай гредата на Марк-Андре тер Стеген. В седмата дойде първата опасност пред вратата на „бяло-виолетовите“. Каталунците изградиха скоростна атака, завършена от Меси. Аржентинецът завъртя топката от дъгата и кълбото прелетя до гредата.

В 20-ата Педри подаде към Меси и аржентинецът отправи великолепен удар от 20 метра. Вратарят Жорди Масип прояви рефлекс и изби над гредата. Минута по-късно Меси центрира в наказателното поле и Лангле отбеляза с глава от осем метра за 0:1. В 31-ата Сержиньо Дест напредна отдясно и центрира ниска топка на първа греда. Там Брайтуайт отклони с пета, но вратарят на домакините се ориентира и улови.

В 35-ата гостите от „Камп Ноу“ вкараха втори гол. Меси подаде вдясно за Дест, който центрира на ръба на малкото наказателно поле, където Брайтуайт протегна крак и заби в мрежата за 0:2. В 45-ата минута Педри даде прекрасно дълго подаване към Меси. Лео много технично насочи с първо докосване, ала вратарят Масип внимаваше и спаси седна ръка.

След почивката Барселона продължи да играе остро в атака. В 51-ата минута Жорди Алба центрира в наказателното поле, а Брайтуайт стреля неточно с шпагат, изведен на отлична позиция. В 53-ата Пабло Ервиас отправи топката към далечната греда на гостите и сантиметри не му достигнаха за успешно насочване. В 58-ата Френки де Йонг върна назад към Меси и аржентинецът стреля ниско към първа греда, където Масип изби в корнер.

В 65-ата Барса вкара трети гол след изящна комбинация. Един от най-добрите на терена днес – Педри изведе с пета Меси, който не пропусна сам срещу вратаря, насочвайки в далечния ъгъл за трето попадение в актива на „блаугранас“. До края на двубоя колебанията в състава на Барселона дойдоха от резервата Самюел Юмтити. В 90-ата Филипе Коутиньо удари греда.