Фиорентина шамароса Юве насред Торино в кошмарен за "бианконерите" ден (видео)

Отборът на Фиорентина изненадващо постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Ювентус от 14-ия кръг на Серия "А". Попаденията бяха дело на Душан Влахович (3'), Алекс Сандро (76' - автогол) и Мартин Касерес (81'). "Бианконерите" играха почти цял мач с човек по-малко след червения картон на Хуан Куадрадо още в 18-ата минута.

Тежката домакинска загуба дойде само няколко часа, след като на италианския шампион му беше отнета служебната победа срещу Наполи. Поражението е и най-голямото за Юве в мач от Калчото на "Алианц Стейдиъм". Също така то е и първото за "зебрите" в Серия "А" през този сезон и по този начин само Милан останаха непобедени в топ 5 на европейските първенства. Междувременно, "виолетовите" записаха първия си успех след завръщането на Чезаре Прандели начело на тима. Предходната му победа в Серия "А" отново беше срещу "Старата госпожа", но с тима на Дженоа. Предишният път, в който Фиорентина като гост надви този съперник в първенството, отборът отново беше под ръководството на Прандели - през 2008 година.

След разгромната победа с 4:0 срещу Парма, Андреа Пирло беше направил три промени. На вратата се завърна Войчех Шчесни, а този път на десния фланг бяха разположени Куадрадо и Федерико Киеза. Атакуващият тандем отново беше съставен от Кристиано Роналдо и Алваро Мората. Гостите пък нападаха с Франк Рибери и Влахович в схема 3-5-2.
Гостите шокираха своя противник с гол още в 3-ата минута. Тогава Рибери с чудесен пас изведе Влахович, който с хладнокръвен удар преодоля Шчесни за 1:0 в полза на "Ла Виола". В 16-ата минута Куадрадо извърши много груб и излишен фаул срещу Гаетано Кастровили на границата на съперниковото наказателно поле. Съдията първоначално му показа жълт картон, но след консултация с ВАР го промени на червен - пети за "бианконерите" през този сезон. Така домакините останаха с 10 човека на терена, а Аарън Рамзи беше жертван, за да влезе Данило в игра.
В 25-ата минута Борха Валеро пробва удар, който се оказа неточен. Само минута по-късно Кастровили беше близо до това да удвои преднината на своя тим, но Шчесни с блестяща изява изби опасния му шут по земя. В 32-ата Роналдо нахлу в наказателното поле и след серия от финтове изстрелът му се оплете във външната страна на мрежата. Пет минути след това португалецът пробва и далечен удар, който беше отразен от Бартломей Драговски. До края на първата част Софиан Амрабат и Федерико Киеза отправиха шутове по земя от разстояние, но те бяха спасени без проблеми.
На почивката Пирло реагира, пускайки в игра Федерико Бернардески на мястото на Мората. В самото начало на второто полувреме Валеро си изкара жълт картон, а само няколко минути след това съдията му спести втори такъв. В 57-ата Роналдо беше точен с глава, но при вдигнат флаг за засада. В 61-ата шут на резервата Ерик Пулгар профуча покрай вратата. Десет минути по-късно Киеза стреля, но Драговски спря пътя на топката.
В 76-ата Кристиано Бираги центрира, а Леонардо Бонучи се размина с топката, която се удари в Сандро и влетя в неговата мрежа. Веднага след това "Старата госпожа" имаше претенции за дузпа заради фаул на Драговски срещу Бернардески, но такава не беше отсъдена. В 81-ата Бираги пусна успореден на вратата пас, който беше засечен от Касерес и така защитникът наказа бившия си тим за крайното 3:0 в полза на гостите. Ситуацията за домакините се влоши още повече в 88-ата минута, когато Матайс де Лихт напусна терена с контузия.
Ювентус започна деня на третата позиция в класирането с актив от 27 точки. На тима обаче му бяха отнети трите служебни пункта заради решението мача с Наполи да се изиграе, а срещу "Ла Виола" не спечели нито един. Така торинци вече са четвърти с 24 точки, като бяха изпреварени именно от "партенопеите", на които им беше възстановена една точка. Фиорентина пък се изкачи на 14-ото място с 14 спечелени пункта.

ЮВЕНТУС - ФИОРЕНТИНА 0:3

0:1 Влахович (3')
0:2 Сандро (76' - автогол)
0:3 Касерес (81')

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Бонучи, Сандро, Киеза, Маккени, Бентанкур, Рамзи, Мората, Роналдо

Фиорентина: Драговски, Касерес, Миленкович, Песея, Игор, Бираги, Амрабат, Валеро, Кастровили, Рибери, Влахович