Лацио взе ценна победа срещу Наполи (видео)

Отборът на Лацио записа ценна победа над Наполи в двубой от 13-ия кръг на Серия А. Попаденията за тима на Симоне Индзаги отбелязаха Чиро Имобиле (9) и Луис Алберто (56). Така римските "орли" събраха 21 точки и вървят на осмата позиция във временното класиране, докато Наполи има две повече, които му отреждат петата позиция.

И двата отбора излязоха с доста кадрови проблеми, като тези на Наполи се оказаха по-сериозни, тъй като цялата нападателна тройка беше аут. Двубоят започна с надмощие на Лацио, като Чиро Имобиле можеше да открие още в шестата минута, но топката срещна гредата. Това се оказа само предупреждение какво ще последва. Само три минути по-късно Имобиле успя да открие с удар от около 20 метра.

След гола Наполи взе инициативата, бившият кадър на неаполитанците на вратата на Лацио Пепе Рейна се отличи с няколко добри намеси, но до гол до края на полувремето така и не се стигна и отборите се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на римските "орли".

След паузата Наполи отново започна по-активно, но без да създаде нещо опасно. Така се стигна до 56-ата минута, когато грешка на Наполи беше наказана от Луис Алберто, който удвои аванса на "орлите". До края гостите загубиха пореден играч поради контузия. Това е Ървинг Лозано, чийто крак пострада. Като цяло до края на мача Наполи показа доста беззъба игра, макар и Андреа Петаня да принуди Рейна да се намесва решително в една ситуация.