Астън Вила разгроми 10 от Уест Бромич в дебюта на Алардайс (видео)

Отборът на Астън Вила разгроми Уест Бромич като гост с 3:0 в двубой от 14-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят бе дебют начело на домакините за популярния мениджър Сам Алардайс.

Ануар Ел-Гази даде ранен аванс на гостите с попадение още в 5-ата минута, след като се възползва от грешка в отбраната на домакините.

В 36-ата минута "дроздовете" останаха с човек по-малко на терена, тъй като Джейк Ливърмор получи втори жълт картон и напусна терена. Това предреши изхода на срещата и беше въпрос на време кога Вила ще сложи точка на спора.В 72-ата минута гол на гостите от Бирмингам беше отменен след намесата на ВАР заради засада на Оли Уоткинс.

Все пак Астън Вила стигна до втори гол в заключителните минути, а негов автор стана Бертран Траоре. Това се случи в 84-ата минута. Само три по-късно Ел-Гази оформи своя дубъл, след като се разписа от дузпа.

Резултатът се запази и така Астън Вила зае деветата позиция във временното класиране с 22 точки. Уест Бромич е предпоследен, 19-и, с едва 7.