Шефилд Юнайтед измъкна втората си точка от началото на сезона, и то с човек по-малко (видео)

Шефилд Юнайтед спечели едва втората си точка от началото на сезона, след като направи 1:1 с Брайтън на "Амекс Стейдиъм"в двубой от 14-ия кръг на Премиър лийг. "Остриетата" бяха на няколко минути от първата си победа, след като Джейдън Богъл откри резултата в 63-тата минута. Дани Уелбек обаче изравни в 87-ата, а в добавеното време домакините можеха да стигнат до пълен обрат, но удар с глава отблизо на Джаханбахш срещна гредата. Гостите играха с човек по-малко още от 40-ата минута, след като Джон Лундстрам получи директен червен картон.

Брайтън контролираше играта през първата част, но без да създава особена работа на Рамсдейл. В 31-вата минута домакините имаха добра възможност, но в последния момент Ампаду блокира удар на Мопе отблизо. Четири минути след това Макголдрик изпълни много добре пряк свободен удар, след който насочи топката към долния ъгъл, но Санчес се намеси страхотно и спаси.
Ключовият момент дойде пет минути преди почивката, когато Питър Банкс показа червен картон на Лундстрам след единоборство с Велтман. Бранителят на Шефийлд игра първо с топката, но след това доста опасно застъпи глезена на съперника. След като изгледа повторение на монитора, главният рефер го изгони.
В началото на втората част домакините увеличиха натиска, но Шефилд показа, че ще е много опасен на контраатаки. В 57-ата минута след такава шут на Стивънс премина на сантиметри встрани. В 62-рата Рамсдейл изби топката от краката на Мопе, който излезе очи в очи с него. Секунди след това гостите излязоха напред в резултата. Бърк изведе много добре Макголдрик, който върна перфектно към Джейнън Богъл. Последният стреля към вратата, топката рикошира в Уебстър и попадна в мрежата.
В 66-ата минута Рамсдейл се намеси блестящо, избивайки над гредата много хубав удар на Уебстър от 18 метра.  Осем минути преди края стражът на гостите обаче не успя да достигне топката след центриране на Джаханбахш отдясно. Конъли засече с глава, но не успя да насочи уцели опразнената врата.
Три минути преди края Брайтън най-сетне стига до заслужено попадение. Центриране на Тросар рикошира в Башам и топката се озова на пътя на Уелбек, който овладя на гърди, след което стреля от въздуха от непосредствена близост - 1:1.
В 95-ата минута само късметът спаси гостите, след като удар с глава на Джаханбахш отблизо срещна гредата.