Валядолид попари Севиля с късен гол (видео)

Севиля не успя да победи Валядолид в домакинството си от 14-ия кръг на Ла Лига. Домакините на "Рамон Санчес Писхуан" поведоха в 31-ата минута от дузпа, отбелязана от Лукас Окампос, но гостите се добраха до точката в 87-ата минута с попадение на ветерана Раул Гарсия.

Всъщност срещата бе доста оспорвана, като и двата тима имаха своите възможности в хода на мача. Севиля започна по-агресивно и в 31-ата минута стигна и до откриване на резултата. Футболист на съперника игра с ръка в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, а Лукас окампос бе точен за 1:0.

Валядолид обаче не се предаде и търсеше изравняването. То дойде малко преди края на мача. При едно центриране от корнер топката не бе изчистена добре и попадна в Раул Гарсия, който с много красив шут от границата на наказателното поле отбеляза истински шедьовър за 1:1.

Така Севиля събра актив от 20 точки и остава на 6-ото място в класирането. Валядолид пък е с 14 точки на 17-ата позиция.