Нюкасъл се добра до равенство с Фулъм след спорна дузпа (видео)

Отборите на Нюкасъл и Фулъм не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от 14-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят на "Сейнт Джеймсис Парк" приключи при резултат 1:1. Гостите поведоха след автогол на Мат Ричи в 42-ата минута, а домакините изравниха в 64-ата минута от доста спорна дузпа, реализирана от Калъм Уилсън.

Фулъм стоеше по-добре през първото полувреме и в 42-ата минута по куриозен начин успя да стигне и до откриване на резултата. При едно центриране от корнер Адарабиойо стреля с глава и след неумела намеса Ричи отблизо прати топката в собствената си врата.

В 59-ата минута обаче Калъм Уилсън се отскубна от защитата и бе задържан от Йоаким Ардерсен. Съдията разгледа ситуацията с ВАР и извади червен картон на бранителя и реши, че това е дузпа, макар да изглеждаше, че нарушението е извън наказателното поле. Потърпевшият Уилсън реализира наказателния удар и възстанови равенството.

До края Нюкасъл потърси и победата, но гостите се защитаваха добре и успяха да удържат поне равенството. В края те също претендираха за дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле, но съдията бе на друго мнение.

След този мач Нюкасъл излезе на 12-ото място с 18 точки, докато Фулъм е точно над чертата на 17-ата позиция с 10 точки.