Куриоз в Германия - вратар се появи на терена в ролята на полеви играч

Вратар се появи на терена като полеви играч в германската Втора Бундеслига. Това се случи в мача между Дармщад и Вюрцбургер Кикерс от 13-ия кръг. Домакините от Дармщад спечелиха с 2:0 с голове на Тобиас Кемпе в 55-ата минута и Феликс Плате в четвъртата минута на добавеното време. Секунди преди второто попадение, в 90-ата минута, в игра за гостите от Вюрцбургер Кикерс се появи холандският вратар Ерик Ферстапен.

Той смени свой съотборник и в малкото време, което оставаше до края на двубоя, заигра като полеви играч. Това в крайна сметка не помогна на гостите, които продължават да се намират на последното 18-о място с едва една победа и общо 4 точки. Дармщад пък е в златната среда - девети, с 18 точки. Лидер е Холщайн (Кил) с 25 точки (и мач по-малко), следван от Гройтер Фюрт с 24 и Бохум и Хамбургер ШФ с по 23.

Куриозното включване в игра на Ферстапен, разбира се, има своята причина. А тя се състои в това, че заради многото заразени с COVID-19 футболисти в състава на Вюрцбургер Кикерс, наставникът на тима имаше на разположение едва 14 здрави футболисти. Двама от тях пък бяха вратари.