Фиорентина отново не стигна до победа (видео)

Отборите на Фиорентина и Верона завършиха наравно 1:1 на "Артемио Франки" в първи мач от 13-ия кръг на Серия "А". Така "виолетовите" записаха осми пореден шампионатен мач без победа. Чезаре Прандели отново реши да не включи 17-годишния български полузащитник Димо Кръстев във финалния състав за срещата.

И двата гола в двубоя дойдоха след дузпи. Още в 8-ата минута Мигел Велосо беше точен от бялата точка след фаул на Антонио Барека срещу Еди Салседо. Още в 19-ата минута обаче Душан Влахович възстанови равенството също от дузпа, свирена за нарушение на Корай Гюнтер именно срещу сръбския нападател. До края на мача нито един от двата тима не стигна до победен гол и така те си поделиха точките.

Верона остава 7-и в класирането с актив от 20 пункта, а Фиорентина е 17-и с 11 точки на сметката си.