Монтана 2003 с убедителна победа над Славия

Лидерът в класирането Монтана 2003 разгроми гостуващия Славия с 91:48 (25:15, 29:6, 21:18, 16:9) в мач от деветия кръг на женското баскетболно първенство на България. В мача интрига нямаше, след като възпитаничките на Стефан Михайлов спечелиха втората част с 29:6 и на почивката имаха преднина от 54:21.

За Монтана се отличиха Александра Петрова с 23 точки и 10 борби, Дебора Филипова вкара 15. Акийла Майз също направи "дабъл-дабъл" - 14 точки и 14 борби, Христина Иванова вкара 12 точки, а 11 записа Евгения Нацкина. За Славия Мария Светославова реализира 13 точки, а 11 добави Елена Димова.

След този двубой Монтана 2003 е с баланс от 9 победи и 1 загуба на първото място в класирането, но е и единственият отбор, който е изиграл всичките си мачове от първата фаза на шампионата. За Славия предстоят още три срещи, като тимът е с баланс 4-3.

Монтана 2003: Виктория Стойчева 8, Снежана Алексич 2, Евгения Нацкина 11, Александра Петрова 23, Димана Георгиева 2 (Дебора Филипова 15, Акила Майзе 14, Христина Иванова 12, Габриела Ангелова 2, Габриела Николова 2, Йоанна Иванова)

Славия: Валерия Алексиева 9, Вероника Джикова 5, Мария Светославова 13, Елена Димова 11, Ванеса Маринова 2 (Виолета Григорова 4, Дарина Кочева 2, Патрисия Балова 2, Цветелина Димитрова)