Бивш играч на Литекс вдигна трофея в азиатската Шампионска лига

Улсан Хюндай от Република Корея спечели Шампионската лига на Азия по футбол след победа на финала в Доха с 2:1 над Персеполис от Иран. Така южнокорейците заслужиха за втори път трофея след 2012 година. Персеполис поведе срещу хода на играта в края на първото полувреме с попадение Мехди Абди.

Радостта на иранците обаче не беше дълга, като в четвъртата минута на добавеното време Улсан Хюндай получи дузпа. Ударът на Жуниор Неграо от бялата точка беше спасен от вратаря Хамед Лак, но бразилецът направи добавка за 1:1.

Десет минути след почивката южнокорейците получиха втора дузпа, като този път Неграо я реализира, за да донесе триумфа на тима си. Бившият нападател на Литекс (Ловеч) Бьорн Йонсен влезе като резерва в 83-ата минута за Улсан.