Евертън излезе втори и засили Арсенал към дъното (видео)

Евертън постигна трета поредна победа, след като надделя с 2:1 в домакинството си на Арсенал. И трите гола в мача паднаха преди почивката. "Карамелите" поведоха след автогол на Роб Холдинг. Никола Пепе изравни от дузпа, а Йери Мина се разписа в края на първото полувреме.

В последните си мачове отборът на Карло Анчелоти победи Челси, Лестър и сега Арсенал. Днешният успех изкачи тима на второ място в класирането, като изостава на пет точки от градския си съперник Ливърпул. Арсенал пък е по-близо до зоната на изпадащите, отколкото до челните позиции. В момента лондончани заемат 15-то място, след като записаха четвърта загуба в последните си пет мача от Висшата лига.

Евертън имаше предимство през първото полувреме и можеше да води и с повече от един гол. След почивката "артилеристите" подобриха играта си и стигнаха до гледа, след като удар на Давид Луис бе отклонен. Домакините обаче също имаха своите положения, въпреки че трябваше да потреперят в последните минути.
Преди около година Микел Артета и Анчелоти започнаха работа в двата отбора и след 12 месеца резултатите са коренно различни. Мениджърът на лондончани има 13 победи и 13 загуби, откакто пое отбора. Талисманът Пиер-Емерик Обамеянг, който пропусна днешния мач поради травма, пък не е същият играч, след като подписа нов договор през лятото.
Анчелоти пък има много поводи за положителни емоции. Доминик Калвърт-Люин изигра поредни си силен мач, а две от покупките на италианица изпъкваха на терена - Абдулайе Дукуре и 22-годишния Бен Годфри, който днес игра на нетипичната занего позиция на ляв краен защитник.