Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Изключителен Ливърпул се забавлява в Лондон (видео)

Гостуването на Ливърпул на Кристъл Палас се превърна в забавление за играчите е феновете на отбора. Шампионът на Англия изигра изключителен мач и спечели със 7:0.

Такуми Минамино откри резултата още в третата минута. След няколко положения за домакините Садио Мане удвои аванса на мърсисайдци, а Роберто Фирмино също се разписа преди почивката. През втората част отборът на Юрген Клоп се развихри още повече. След попадения на Джордан Хендерсън и Фирмино резултатът стана 0:5. В игра се появи и Мохамед Салах, който асистира за петото попадение, а след това отбеляза два гола.

Така Ливърпул постигна най-голямата си победа като гост в историята си в елита на английското първенство. За първи път те печелят шампионатен мач със седем гола разлика.
"Червените" увеличиха аванса си на върха на класирането на шест точки пред втория Тотнъм, който играе утре. За трета поредна година те ще посрещнат Коледа като лидер в класирането. След като нямаха победа при последните си пет гостувания във Висшата лига, днес те показаха друго лице и сложиха край на тази серия.
За разлика от последното си гостуване, когато имаше сериозни проблеми в началото, Ливърпул стартира блестящо. Такуми Минамино, който бе титуляр за сметка на получилия почивка Мохамед Салах, откри резултата още в третата минута. Японецът получи топката от Мане в наказателното поле. Той първоначално не успя да стреля, но търпеливо изчака, освободи си пространство и прати топката в долния десен ъгъл на Гуаита. За него това е първи гол във Висшата лига.
Мърсисайдци имаха сериозно предимство срещу обърканите домакинит в първите минути. Лондончани успяха да се окопитят и постепенно изравниха играта и имаха силен период към средата на полувремето, като създадоха и няколко добри положения пред вратата на Алисон.
Вилфрид Заха и Джордан Аю създаваха проблеми на защитата на гостите, но не успяваха да стигнат до завършващ удар. При една ситуация Аю не успя да засече топката след центриране на Заха, при друга Фабиньо се намеси в решителен момент и не позволи на нападателя да стреля. В 24-ата минута Палас пропусна най-добрата си ситуация. Аю се откъсна от защитата и влезе в наказателното поле, а Заха бе непокрит на точката на дузпата. Подаването на ганаеца обаче бе неточно и провали атаката.
След като пропусна възможностите си, отборът на Рой Ходжсън получи втори гол в 35-ата минута. Фирмино отлично намери Мане, а той се обърна и отправи хубав удар, с който удвои аванса на гостите. Сенегалският нападател се разписва срещу този съперник в седми пореден мач.
Така, въпреки добрите си моменти, Кристъл Палас се оказа с огромен пасив на почивката. През второто полувреме обаче ситуацията се вложи за лондончани, защото Ливърпул вдигна още повече нивото и буквално разнищи съперника. Всеки един от головете на "червените" бе след прекрасна атака и отличен завършващ удар.
Капитанът Джордан Хендерсен направи резултата 0:4 в 52-ата минута, след като получи топката от Александър-Арнолд. Последваха няколко пропуска на гостите преди Фирмино да отбележи второто си попадение в мача. Бразилецът бе изведен от влезлия като резерва Мохамед Салах и с технично копване преодоля вратаря.
В последната част на двубоя Салах демонстрира качествата си. Египтянинът първо се разписа с глава, а след това с изключителен удар, с който прати топката в горния десен ъгъл на Гуаита.
КРИСТЪЛ ПАЛАС - ЛИВЪРПУЛ 0:7
0:1 - Минамино (3)
0:2 - Мане (35)
0:3 - Фирмино (44)
0:4 - Хендерсън (52)
0:5 - Фирмино (68)
0:6 - Салах (81)
0:7 - Салах (84)