ФКСБ взе дербито с Университатя в Румъния

ФКСБ спечели дербито с Университатя (Крайова) от 14-ия кръг на Лига 1 в Румъния. Сблъсъкът завърши с успех с 2:0 за гостите от Букурещ, които си върнаха първото място във временното класиране.

И двата гола в мача реализира Денис Ман. Той откри резултата в 39-ата минута след извеждащ пас на Флоринел Коман.

В 55-ата минута отново Ман удвои преднината на своя тим, след като бе изведен сам срещу вратаря от Олимпиу Моруцан и хладнокръвно реализира за 0:2.

Така ФКСБ записа четвърта поредна победа и отново излезе начело в класирането с 33 точки. Университатя пък падна на 2-ата позиция в таблицата с 31 точки.