Balkan Grand Prix 6

Брейди Роуз отърва Берое от удавяне в Черно море

Баскетболният тим на Берое най-сетне се завърна към победите. Отборът на Любомир Минчев постигна труден, но сладък успех над Черно море Тича с крайното 62:78 (20:14, 16:22, 16:19, 10:20) в среща от седмия кръг на НБЛ, проведена във Варна. Ключов за успеха на гостите бе стрелецът Брейди Роуз, който избухна с три поредни тройки в началото на последната четвърт и позволи на тима си да излезе напред с двуцифрена преднина.

По този начин Берое спира негативната си серия от две поредни поражения в баскетболния ни елит, като това е трети успех за старозагорци от началото на сезона. "Зелените" заемат четвъртата позиция във временното класиране с баланс от 3-3. Черно море, който днес бе без Георги Боянов и Милош Чойбашич, пък допуска второ поредно поражение и запазва седмата позиция в подреждането с 2-4. Джими Гавин пък направи дебют за Берое, оставяйки 5 точки и 5 асистенции на сметката си срещу бившия си отбор.

Черно море поведе с пет точки в първите няколко минути, но след това Берое отговори със серия от 0:10 и излезе напред с 9:14 по средата на частта. Старозагорци обаче не успяха да вкарат нито точка до края на първия период, което позволи на варненци да излязат на 6 точки преднина преди началото на вторите 10 минути - 20:14.

"Моряците" достигнаха и до двуцифрена преднина в началото на втората част при 24:14, но Берое се задържа в резултата чрез добри изяви на Николай Стоянов. Черно море не успя да се поздрави с водачество в резултата на почивката, тъй като Брейди Роуз и Седариън Рейнс помогнаха на старозагорци да изравнят резултата при 36:36.

Третата четвърт бе равностойна, но Берое все пак намери начин да излезе напред в резултата за пръв път след началото на първата четвърт. Правещият дебют срещу бившия си отбор гард на Берое Джими Гавин се събуди в частта и бе с основна роля за триточковия аванс на гостите от Стара Загора - 52:55.

Изумителна серия от три поредни тройки на стрелеца на Берое Брейди Роуз донесе 10-точкова преднина на гостите рано-рано в последната четвърт - 54:64. Това се оказа решаващоза крайния изход на мача, тъй като варненци не намериха начин да се върнат в мача - 62:78.

Брейди Роуз отбеляза 23 точки и хвана 5 борби за Берое, докато Николай Стоянов се разписа с 11 пункта от скамейката. За Черно море Александър Милов и Мартин Йорданов поведоха колоната с по 13 точки, Веселин Георгиев добави 12, а Лъчезар Димитров се разписа с 10.