Дебютният гол на Ибра в САЩ е №1 в историята на МЛС

Страхотното попадение на Златан Ибрахимович, с който шведът дебютира за ЛА Галакси, бе избран за Най-великия гол в историята на МЛС. В анкетата, посветена на 25-ата годишнина на Мейджър Лийг Сокър, голът на Ибра от повече от 40 метра получи 12.2% от гласовете. Зад него останаха попадения на Обафеми Мартинс от 2015 година и Дарлингтън Нагбе.

Във въпросния двубой Ибра се появи на терена в 71-вата минута, когато Галакси губеше с 1:3 в  в градското дерби с Лос Анджелис ФК. Златан и компания в крайна сметка спечелиха с 4:3, като ветеранът изравни резултата със споменатото фантастично попадение, а в първата минута на добавеното време донесе победата на тима си с удар с глава.