Мирослав Минчев стана спортист на годината на област Разград

Състезателят по колоездене Мирослав Минчев е най-добрият спортист на област Разград за 2020 година. Това определи областната комисия за развитие на младежта и спорта на свое заседание, проведено неприсъствено заради ситуацията с пандемията, съобщиха от областната администрация. Изборът по традиция е направен след номинации от седемте общини в областта.

Мирослав Минчев записа най-доброто представяне за България на шампионата в Пловдив до момента
През тази година състезателят от спортния клуб по колоездене "Спринт" завоюва XI място в дисциплината 1000 м. от място и VI място в дисциплината отборен спринт на Европейското първенство в Пловдив. Минчев подобри националния рекорд в дисциплината 1000 м. от място. Спечели първо място на ДЛОШ за мъже в дисциплината 1000 м от място, зае първи място в дисциплината бързина и първо място на 1000 м.
Втори в класацията е футболистът на ПФК "Лудогорец" Антон Недялков, а на трето място е класирана състезателката по борба на СКБ "Лютфи Ахмедов" Фатме Шабан.
Десетката на област Разград се допълва от шахматиста Ивайло Енчев, състезателя по конен спорт Нурхай Зюлкюф, лекоатлета Владислав Димитров, състезателите по борба Цветалина Михайлова и Орлин Асенов, футболиста Хюсеин Кельовлуев и бореца Хасан Хасан.
Отбор на 2020 г. е ПФК "Лудогорец". Тимът достигна до 1/32 финал в престижния турнир лига Европа за сезон 2019/2020 г и през същия сезон стана републикански шампион.
За най-перспективен млад състезател е определен Хамди Басри, състезател по борба на СКБ "Лютфи Ахмедов", а треньор на годината е Красен Цонев от Спортен клуб по лека атлетика "Лудогорец”.
За изминалата година са присъдени и четири специални награди. Какви са те и кои са техните носители ще бъде обявено на 23 декември. Заради пандемията и противоепидемичните мерки церемония за награждаване на призьорите няма да има. Наградите ще им бъдат изпратени.