Сент Етиен с първи успех от 3 месеца

Чакането за феновете на Сент Етиен свърши. "Зелените" записаха първи успех в Лига 1 от три месеца насам, след като надвиха с 2:1 като гост Бордо в двубой от 15-ия кръг. За последно Сент Етиен се поздрави с успеха на 17 септември, когато победи Олимпик Марсилия.

Любопитното е, че първата победа от толкова дълъг период дойде срещу отбор, воден от бившия треньор на Сент Етиен Жан-Луи Гасе, който беше начело на тима в периода декември 2017 - май 2019 година.

Двата отбора се "захапаха" от първата минута, като Арно Норден откри за гостите след четвърт час игра. Домакините се върнаха в мача с попадение на Хуанг в 24-ата.

Le Manager général de l">

Играта забави темпо и изглеждаше, че и двата отбора са доволни от равенството, когато в 75-ата минута с удар от дистанция Иван Нею Нупа вкара победното попадение за Сент Етиен и донесе глътка въздух на тима си, който върви 14-и с 16 точки. Бордо е позиция нагоре, като има 19 точки в актива си.