Пари Сен Жермен надигна глава след загубата от Лион

Отборът на Пари Сен Жермен надигна глава с успех с 2:0 у дома над Лориен в двубой от 15-ия кръг на Лига 1. Парижани загубиха статута си на лидер във временното класиране в миналия кръг, когато отстъпиха изненадващо с 0:1 пред Лион на "Парк се Пренс".

Този път обаче футболистите на треньора Томас Тухел излязоха концентрирани и не допуснаха изненади. Двубоят започна с отдаване на почит на паметта на прочутия треньор Жерар Улие, който почина през тази седмица. Срещата започна с два пропуска пред вратата на Лориен, дело на Андер Ерера и Идриса Гей. Гостите се възползваха от слабостите на парижани и на няколко пъти ги затрудниха на контраатаки. Парижани отвърнаха, но нов пропуск на Гей ги лиши от аванс.

Звездата на тима Килиан Мбапе пък на два пъти имаше претенции за дузпа през първата част, но без успех. Най-чистата възможност за гол през първите 45 минути беше пред Ерера, но топката срещна гредата на вратата, пазена от Пол Нарди.След почивката шампионите взеха своето. Мбапе беше фаулиран в наказателното поле от Андре Гравийон, който беше изгонен с втори жълт картон.

Това се случи в 49-ата минута. Френският национал се нагърби с изпълнението на дузпата и не сгреши. Само десет минути по-късно Мойс Кийн удвои след подаване на Рафиня. До края ПСЖ създаде нови възможности, но не ги реализира. Гостите също удариха греда в 87-ата чрез Адриан Гърбич.