Лил не сбърка срещу последния

Отборът на Лил остана начело във френската Лига 1 след успех с 2:0 като гост над последния Дижон в 15-ия кръг.

Двубоят се изигра в особен контекст, тъй като "договете" са пред смяна са собственика, но това не попречи на играчите на треньора Кристоф Галтие да си вземат своето с по едно попадение във всяко от полувремената.

Първо Юсуф Язъджъ "разпечата" вратата на дижонци, а в добавеното време на мача Тимъти Уеа оформи крайния резултат.

Още от първата минута гостите взеха инциативата и на два пъти стражът на Дижон Антони Рачиопи се наложи да се намесва след удари на Язъджъ и Джонатан Дейвид. От третия опит обаче турския футболист преодоля съпротивата му и откри. След почивката Лил пропусна отново добри възможности да си подпечата победата, но логичното се случи в края, когато младият Уеа с полуволе удвои и оформи крайния резултат.