Лийдс разкъса Нюкасъл в мач със 7 гола (видео)

Отборът на Лийдс спечели убедително с 5:2 срещу гостуващия Нюкасъл в мач от 13-ия кръг на Премиър лийг. Гостите поведоха, но след това бяха пометени от атаката на Марсело Биелса.

Домакините започнаха по-силно, но гостите от Нюкасъл откриха при първата си много добра възможност. В 26-ата минута топката беше центрирана отляво и след това продължена към втората греда, където Джеф Хендерик отблизо отбеляза с крак – 0:1. Десет минути по-късно Родриго отправи хубав прехвърлящ удар с глава и топката се отклони от напречната греда. При добавката Патрик Бамфорд изравни с глава отблизо. В 61-ата домакините оформиха пълен обрат след зрелищен плонж на Родриго и насочване по диагонала. Четири минути по-късно гостите изравниха след корнер и насочване на Киърън Кларк. В 78-ата Далас отново даде аванс на домакините след удар с глава на втора греда за 3:2. В последните минути Лийдс вкара нови два гола - чрез Алиоски (85) и Харисън (88).