Палмейрас е първият полуфиналист в Копа Либертадорес

Бразилският футболен клуб Палмейрас победи парагвайския Либертад с 3:0 в среща-реванш от четвъртфиналите за Копа Либертадорес. Голове отбелязаха Густаво Скарпа в 21-ата минута, Рони в 68-ата и Габриел Менино в 82-ата. В 64-ата минута защитникът на Либертад Иван Пирис бе изгонен с червен картон.

В първата среща на 9 декември, отборите завършиха 1:1. Палмейрас спечели с общ резултат 4:1 и стана първият полуфиналист в турнира. Бразилският отбор ще играе срещу победителя от двойката Ривър Плейт (Аржентина) - Национал (Уругвай). В първия мач аржентинският отбор победи с 2:0, а втората срещата е на 18 декември.

Останалите участници в полуфиналите ще бъдат определени в срещите между бразилския Гремио и Сантос (първият мач завърши 1:1), както и аржентинските Бока Хуниорс и Райсинг, които ще изиграят първия мач на 17 декември.