Безличен Манчестър Сити не преодоля УБА (видео)

Манчестър Сити изигра един от слабите си мачове от началото на сезона и завърши 1:1 в домакинството си на предпоследния в класирането Уест Бромич. В играта на "гражданите" липсваше ритъм и скорост и те не създадахо много голови положения.

Гюндоган откри резултата в 30-ата минута с първия си шампионатен гол от близо година. Малко преди почивката след автогол на Рубен Диас гостите изравниха. Това сложи край на серията на Сити от 6 поредни мача във всички турнири без допуснат гол.

След второто поредно равенство във Висшата лига отборът на Джосеп Гуардиола е на шесто място и изостава на пет точки от Тотнъм и Ливърпул, които се изправят един срещу друг утре. За закъсалия Уест Бромич точката е много ценна, но те останаха на 19-а позиция.

Ман Сити не стартира на високо темпо и в осмата минута на Едерсон му се наложи да прави спасяване. Карлън Грант бе изведен на добра позиция и вратарят се намеси отлично, за да предотврати изненадващ гол във вратата му.
Очаквано това се оказа една от малкото възможности за УБА. Ман Сити пое контрол и вдигна нивото, въпреки че бе далеч от най-добрата си форма и не успяваше да създаде много пред вратата на съперника. Все пак след половин час игра "гражданите" поведоха.
Рахийм Стърлинг бе изпуснат и получи топката в наказателното поле и намери Гюндоган, който с прецизен удар откри резултата. За германеца това бе първи гол във Висшата лига от миналия декември.
В играта на Сити липсваше обичайната скорост и креативност, сякаш играчите на Гуардиола бяха подценили съперника. Така се стигна до 43-ата минута, когато гостите успяха да изравнят с известна доза късмет. Удар на Ажай бе отклонен от Диас и топката се озова в мрежата.
След почивката домакините опитаха да вдигнат темпото и да притиснат съперника. Те почти не даваха топката на съперника, който се бранеше изключително организирано и почти не допускаше опасности пред вратата си. Една от редките възможности бе удар от малък ъгъл на Де Бройне, отразен от Джонстън.
Гуардиола пусна Серхио Агуеро 15 минути преди края. Надеждите на испанеца бяха рекордьорът по голове за клуба да се превърне в спасител и да донесе трите точки. Превъзходството на Сити бе тотално, но топката не се движеше достатъчно бързо и идеи как да бъде преодоляна защитата липсваха.
Играчите на Уест Бромич се защитава геройски, но успяваха да го правят успешно. Агуеро получи свой шанс да се превърне в герой за "гражданите" за пореден път две минути преди края. Той получи топката от Стърлинг на добра позиция, но стреля неточно. Гуардиола пък побесня, когато разбра, че ще бъдат дадени четири минути добавено време на втората част.
Именно в този период Ман Сити стигна до най-добрите си положения, но тогава се изяви вратарят на гостите Сам Джонстън. Той първо направи блестящо спасяване след удар с глава на Гюндоган, който бе намерен великолепно от Де Бройне. Последва изстрел на германеца от фаул, но топката мина покрай гредата. В 93-ата минута Джонстън спря и Стърлинг, който също опита да го преодолее с удар с глава.
МАН СИТИ - УЕСТ БРОМИЧ 1:1
1:0 - Гюндоган (30)
1:1 - Диас (43-авт)