Етър и Монтана не намериха начин да си вкарат гол, търновци ще зимуват на дъното (видео)

Отборите на Етър и Монтана не успяха да се победят в мача помежду си от 16-ия кръг на efbet Лига. Срещата не предложи много голови ситуации пред двамата вратари, но все пак двата тима имаха по няколко положения за попадение, най-вече преди почивката. Така или иначе обаче до гол не се стигна и с оглед на представането на двата тима и равностойната като цяло игра срещата логично завърши 0:0.

В началото на мача срещата бе равностойна с атаки и към двете врати. Първата чиста ситуация в двубоя дойде в 28-ата минута, когато Милчо Ангелов премина през защитник на гостите и се озова сам срещу вратаря, но Благой Макенджиев излезе и го блокира.

Скоро след това Давид Кики направи впечатляващ пробив и стигна на чиста позиция на отсрещната врата. Христо Иванов обаче скъси ъгъла и спаси вратата си.

През втората част на мача ситуацията на терена бе равностойна, но все пак домакините могат да съжаляват малко повече, че не стигнаха до гол. Най-чистото положение за полувремето дойде в 81-ата минута. Тогава Ангелов се оказа на стрелкова позиция, но диагоналният му шут бе спасен от Макенджиев.

С днешното нулево равенство Етър записа пети пореден мач, в който не допуска гол във вратата си и съответно пети мач без загуба. Това обаче все още не може да компенсира слабия старт на шампионата за “болярите” и търновци ще зимуват на последно място в класирането с актив от 11 точки. Монтана от своя страна е с две точки повече и към момента е на 12-а позиция.

ЕТЪР 0:0 МОНТАНА